Den věnovaný dětem

Datum: 27. srpen 2015, Rubriky: Aktuality

Středeční festivalový den na Sokolském ostrově začal již v 10 hodin dopoledne, kdy odstartoval tanečně-pohybový workshop pro děti tanečního ateliéru Kredance České Budějovice. Po poledni následoval další zábavný program pro děti v podobě workshopu Jihočeské komorní filharmonie Skladatelem za 30 minut. Na 20 dětí si užívalo taneční a hudební kreace v krásném slunečném počasí.

Od půl třetí obsadila pódium energická trojice muzikantů a bavičů se svým vystoupením Příhody kluka BomBarďáka. Vtipné písničky s poselstvím pro děti i dospělé pobavily skromné, ale skvěle naladěné publikum, usazené pod českobudějovickým sluncem. Písničky s chytrými texty z alba Bongo BomBarďák má na svědomí fiktivní kapela 3B v čele s Jiřím Jelínkem.

Vystoupení Miloše Dvořáčka plánované od 16 hodin začalo až po vystoupení Jihočeské komorní filharmonie, která obsadila pódium v 18 hodin. Pod vedením Kláry Boudalové a taktovkou dirigenta Leoše Svárovského rozehrála symfonie zábavný edukativní program pro přítomné dětské i dospělé diváky. Zazněly ukázky slavných skladeb Dvořáka, Mozarta i Beethovena, které měly demonstrovat, že hudbou lze navodit jakékoliv pocity a ztvárnit například rozmary počasí. Během hodinového programu si zadirigoval i jeden z malých diváků, publikum si vyzkoušelo mexickou vlnu na Beethovenovu skladbu a děti se staly skladatelem originální skladbičky.

Posledním středečním koncertem na Sokolském ostrově bylo vystoupení již zmíněného Miloše Dvořáčka, který kvůli dopravní situaci nestihl svůj odpolední termín. Jeho sólový koncert na bicí se setkal s vřelým přijetím rozrůstajícího se publika, které bylo nečekaným programem příjemně překvapené. Dvořáček předvedl neobvyklý rozsah svého talentu, a kdo neviděl, neuvěří, co tento umělec dokáže zahrát zcela sám.

Před devátou hodinou večerní měli zájemci možnost zaposlouchat se do vystoupení Milli Janatkové, která v divadelní kavárně Kuloár na poslední chvíli nahradila původně plánovaný koncert Ridiny Ahmedové. Osobitá umělkyně předvedla svůj čistý zpěv v kombinaci s kytarovým a klavírním doprovodem. Skladby s nádechem exotiky potěšily sluch posluchačů, kteří naplnili Kuloár do poslední židle.

Hned vedle divadelní kavárny Kuloár je k dispozici virtuální okno do partnerského města Stavanger. Neváhejte a přijďte nahlédnout do norského kulturního prostoru.

Středeční den festivalu Touch the music skončil stejně pohodově, jako začal. Čtvrtek nabídne koncert orchestru Jihočeského divadla, Noisy Pots a vystoupení Bottle Boys z Dánska. Uvidíme se na Sokolském ostrově!