Festival končil o víkendu

Datum: 31. srpen 2015, Rubriky: Aktuality

Festival Touch the music se neodvratně přiblížil ke svému konci a na víkend přichystal divákům nedělní koncert, coby výstup workshopu Zpívat může každý.

Od pátku do neděle proběhly 3 workshopy Idy Kelarové. Více než 30 zájemců strávilo během tří dnů několik hodin pod vedením zkušené zpěvačky a cvičilo si hlas nejen pro nedělní koncert. Ten se odehrál v neděli od 17 hodin na Piaristickém náměstí jako ukázka toho, že zpívat může opravdu každý. Zároveň bylo vystoupení originálního sboru symbolickou tečkou za festivalem Touch the music, který návštěvníkům dokázal, že hrát lze na cokoliv. Nedělní koncert novopečených zpěváků a zpěvaček zahrnoval několik romských lidových písní pod vedením profesionálních hudebníků spolupracujících s Idou Kelarovou. Publikum ocenilo čistý a sehraný zpěv sboru sestávajícího z přibližně 35 účastníků workshopu, z nichž většinu tvořily ženy.

Poslední prázdninová neděle završila příjemný letní týden, který nabídl kromě horkého počasí také bohatý kulturní program, jehož vrcholem byl festival Touch the music. Festival navštívilo během pěti pracovních dnů na Sokolském ostrově více než 10 000 diváků, kteří měli možnost zhlédnout rozmanitá vystoupení a koncerty. Největší účast zaznamenal hned v pondělí koncert českého 4TETu, ale žádný z vystupujících si nemohl stěžovat na nezájem publika. Naopak, interpreti si atmosféru festivalu pochvalovali – a není divu. Kdo navštívil alespoň jedinou událost programu, na tváři se mu musel usadit spokojený úsměv. Kombinace všech okolností tvořila perfektní událost pro širokou veřejnost, která završila českobudějovické léto.

Touch the music byl zcela jedinečnou událostí, která v jihočeském kraji nemá obdoby. Originální hrací park bude po ukončení festivalu přemístěn do Písku, kde bude k dispozici návštěvníkům Sladovny. Následně se opět přesune do otevřeného prostoru při příležitosti Mezinárodního festivalu studentských filmů 2016 v polovině října. Pokud jste tedy nestihli hrací park projít a vyzkoušet, můžete si to vynahradit v Písku.

Za celý organizační tým a za všechny účinkující děkujeme všem návštěvníkům, za jejich skvělou náladu a chuť se bavit. Byli jste publikem, pro které je radost hrát a tvořit. Doufáme, že jste si festival užili na sto procent, a že vás hudba zasáhla tím nejlepším způsobem.