Ida Kelarová a Jazzfamelija – world music/jazz

28.08.2015, 20:00

Propojení  romských, latinsko-amerických  a jazzových prvků se zvukem jazzové kapely. Ida Kelarová  přizvala ke spolupráci ty nejlepší české a slovenské profesionální hudebníky. V jejich osobách se spojuje nejlepší tradice romského muzikanství s otevřeností a novátorstvím mladých jazzmanů.

Ida Kelarová


Ida je nepřehlédnutelnou osobností současné evropské hudební scény. Část života strávila ve Velké Británii, Dánsku a Norsku, v roce 1995 se však vrátila do České republiky, aby zde pokračovala v práci, již započala v Británii.

Výčet jejích aktivit je skutečně rozsáhlý. Ida je uznávanou a respektovanou zpěvačkou, muzikantkou, sbormistryní, hudební aranžérkou, producentkou. Ve své práci vychází ze znalostí a zkušeností, jež načerpala ze své práce v západní Evropě, inspiruje se svými východními a romskými kořeny. Snad nejznámější je její více než dvacetiletá práce s lidmi a lidským hlasem pod hlavičkou školy ISHV (International School for Human Voice), kterou sama založila. Své úsilí soustředí také na pomoc talentovaným romským dětem a mládeži. Idina schopnost otevřít své srdce a vložit všechny emoce do hlasu je už pověstná. Emoce, jež svým zpěvem v lidech vzbuzuje, oslovují všechny, i ty, kdo romským textům nerozumějí, a odkazují na pocity, které jsou vlastní každému z nás. Ida se na festivalu povede několikadenní hlasový workshop, na který bude navazovat také vystoupením.

Workshop with concert
https://www.youtube.com/watch?v=RhYoQj99Q2E