Ondřej Smeykal / Pavel Plánka – live electro digderidoo show

25.08.2015, 18:30

Vítejte ve zvukové krajině pánů Plánky a Smeykala. Cestou ambietními planinami,  vodopádem alikvót, sonickou masáží jemných perkusivních dozvuků vás velejemní zvukoví průvodci dovedou až k hypnotickému tanci masivními ”riffy”.

Záhy přesvědčí, že velmi dobře ví, jak společně vyvolat zemitého ducha rytmu, jak se nechat unášet pulsem, jak důstojně uctít silu hudebních nástrojů (nejen) přírodních národů snad všech kontinentů.

didgeridoo – Ondřej Smeykal
perkuse –  Pavel Plánka

Ondřej Smeykal


Ondřej  Smeykal  je český výtvarník a muzikant,  profesionální  hráč  a  průkopník  hry  na  australský domorodý  nástroj didgeridoo a  elektrodidgeridoo.  V  současnosti  pořádá  workshopy,  přednášky  a koncerty u nás i v zahraničí. Za jeho největší výtvarný úspěch lze považovat reprezentaci České republiky na Expo 2005 v Nagoji v Japonsku. Jeho hudební úspěchy charakterizuje dnes již stálá účast na známých didgeridoo festivalech a samostatných koncertech zejména v Německu, Itálii, Švýcarsku (Swizzeridoo), USA, Polsku, ve Velké Británii a v dalších zemích. Úspěchy, dosahující pozornosti už i předních světově známých hráčů, jako např. legendárního didgeridoo hráče Marka Atkinse.

http://www.smeykal.com/

https://www.youtube.com/watch?v=6NAokeTQmuc&list=PL2EA45E8A740751FF&index=35