Ida Kelarová – závěrečný koncert účastníků workshopu

30.08.2015, 17:00

Tento workshop je věnován vám všem, kteří si nevěříte, že zpívat umíte, vám všem, kteří jste si to nikdy na veřejnosti nezkusili, vám všem, kteří máte vnitřní potřebu a chuť si zazpívat. Stejně tak vám všem, kteří zpívat umíte a milujete sborové zpívání.

Na tento workshop se může přihlásit každý z vás, kdo cítí hlubokou potřebu zazpívat si. Idin způsob otvírání a objevování lidského hlasu není vedený zájmem o dosáhnutí technické dokonalosti. Není to snaha jak krásněji, silněji a lépe zpívat. Zpívání a procítění písně je jen záminka k hledání toho hlasu v člověku, který nikdy nikdo neuslyší. Hlasu, který nás vede zpět k emocím. Především tam totiž Ida nachází základní zdroj života a lidské kreativity. Dílny jsou otevřeny pro každého, kdo má chuť projít přes neskutečnou sílu předsudků, zvyků, zlozvyků a hlavně strachem, který nám brání v tom, nadechnout se, otevřít se a zpívat.

Součástí workshopu je závěrečný veřejný koncert na Piaristickém náměstí 30.8. v 16:00 (v případě nepřízně počasí v Jihočeském divadle)

Tento workshop bude lehce odlišný od běžných Idiných workshopů a bude zaměřen více zpěvově než obvykle. To však neznamená, že není určen pro každého.

 

Nutná registrace  a bližší podmínky k akci  na jiri.grauer@gmail.com, +420 776663354

http://kelarova.com/cs/kazdy-umi-zpivat

http://www.dreamtime-production.com/cz/projekty

Ida Kelarová


Ida je nepřehlédnutelnou osobností současné evropské hudební scény. Část života strávila ve Velké Británii, Dánsku a Norsku, v roce 1995 se však vrátila do České republiky, aby zde pokračovala v práci, již započala v Británii.

Výčet jejích aktivit je skutečně rozsáhlý. Ida je uznávanou a respektovanou zpěvačkou, muzikantkou, sbormistryní, hudební aranžérkou, producentkou. Ve své práci vychází ze znalostí a zkušeností, jež načerpala ze své práce v západní Evropě, inspiruje se svými východními a romskými kořeny. Snad nejznámější je její více než dvacetiletá práce s lidmi a lidským hlasem pod hlavičkou školy ISHV (International School for Human Voice), kterou sama založila. Své úsilí soustředí také na pomoc talentovaným romským dětem a mládeži. Idina schopnost otevřít své srdce a vložit všechny emoce do hlasu je už pověstná. Emoce, jež svým zpěvem v lidech vzbuzuje, oslovují všechny, i ty, kdo romským textům nerozumějí, a odkazují na pocity, které jsou vlastní každému z nás. Ida se na festivalu povede několikadenní hlasový workshop, na který bude navazovat také vystoupením.

Workshop with concert
https://www.youtube.com/watch?v=RhYoQj99Q2E